Opony nowe czy używane?

Posted Maj 20th, 2019 in Artykuły by redakcja

Opony są jednym z najważniejszych elementów naszego samochodu. Z biegiem czasu nadchodzi moment na wymianę starych opon w naszym samochodzie. Tu niejednokrotnie pojawia się problem, jakie opony wybrać: nowe czy używane?

Continue Reading »

Jak prawidłowo serwisować alkomat przeznaczony do użytku domowego?

Posted Maj 8th, 2019 in Artykuły by redakcja

Decyzja o kupnie alkomatu to dopiero początek. Planując zakup takiego urządzenia musimy pamiętać o wielu rzeczach i brać pod uwagę dużo różnych aspektów z tym związanych. Akcesoria tego typu powinny być w odpowiedni sposób serwisowane oraz okresowo kalibrowane. Zatem jak powinna wyglądać odpowiednia procedura kalibracji oraz przeglądu takiego urządzenia? Sprawdź nasze porady!

Continue Reading »

Alkomaty do użytku prywatnego – jak wybrać najlepszy?

Posted Kwiecień 8th, 2019 in Artykuły by redakcja

Z pewnością każdy kierowca przynajmniej raz spotkał się z sytuacją, gdzie nie był przekonany czy następnego dnia po dobrej imprezie może już prowadzić, czy jednak powinien odczekać jeszcze kilka godzin. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą proste w użytku i stosunkowo tanie alkomaty do użytku domowego. Na rynku można znaleźć wiele urządzeń tego typu, ale jak znaleźć to najlepsze i odpowiednie dla swoich potrzeb?

Continue Reading »

Zwiększamy moc w samochodzie – co na to sprzęgło?

Posted Kwiecień 3rd, 2019 in Artykuły by Redakcja

Praktycznie każdy kierowca po pewnym czasie marzy o zwiększeniu mocy w swoim samochodzie. Powstaje coraz więcej warsztatów, które specjalizują się w modyfikowaniu samochodów. Większość przeróbek sprowadza się do zmian w mapie silnika zapisanej w komputerze pokładowym, czasem dodatkowo wymieniane są takie elementy jak turbina, pompy wtryskowe, układy dolotowe bądź wydechowe. Przyrosty mocy są w wielu wypadkach imponujące, jednak co zrobić ze sprzęgłem, które będzie musiało przenieść znacznie większą moc i moment obrotowy?

Continue Reading »

Reflektory w samochodach – rodzaje oraz przepisy

Posted Styczeń 9th, 2019 in Artykuły by redakcja

Producenci prześcigają się w stosowaniu różnego rodzaju rozwiązaniach stosowanych w samochodach osobowych, których celem jest polepszenie komfortu kierowców oraz zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Z pewnością dużym faktorem są w tej kwestii reflektory samochodowe, które na przestrzeni lat zmieniły się bardzo mocno. W dzisiejszym artykule opiszemy, jakie występują rodzaje reflektorów w starszych, jak i nowoczesnych samochodach osobowych. Zapraszamy!

Continue Reading »

Czy Audi A6 to wciąż wyznacznik najnowszych technologii i luksusu?

Posted Grudzień 17th, 2018 in Artykuły by redakcja

Nie da się ukryć, że przy wyborze samochodu kierujemy się również marką. Nawet mimo najrozsądniejszych modeli oferowanych przez producentów uznawanych za mało prestiżowych, znaczna część klientów będzie wolała dopłacić za prestiż, jaki oferuje na przykład Audi. W przypadku modeli z oferty niemieckiego producenta samochód o wysokim poziomie prestiżu to Audi A6. Jest to typowy przykład limuzyny, która powinna wystarczyć niemalże każdemu odbiorcy. Wyżej mamy już tylko A8, a niżej nieco uboższy model A4. Continue Reading »

Hatchback, sedan, czy kombi – jaki typ nadwozia wybrać?

Posted Listopad 21st, 2018 in Artykuły by redakcja

Jedną z ważnych kwestii przy zakupie samochodu jest wybór nadwozia odpowiadającego naszym potrzebom. Również aspekty wizualne mają tutaj istotne znaczenie i często bez głębszego zastanowienia wybieramy samochód, który po prostu nam się podoba. Do wyboru mamy najczęściej hatchbacka, sedana oraz nadwozie typu kombi. Nie można również zapomnieć o minivanach, cabrio, oraz popularne w ostatnich czasach SUV-y. Czym warto kierować się przy wyborze nadwozia? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Continue Reading »

Co warto wiedzieć o płynie chłodniczym?

Posted Lipiec 25th, 2018 in Artykuły by redakcja

Zadanie płynu chłodniczego jest niezwykle ważne, gdyż zapobiega on przegrzewaniu silnika. Jednak zastanawiając się, jaki płyn chłodniczy wybrać, należy uwzględniać nie tylko jego skuteczność, ale również wpływ na poszczególne podzespoły, takie jak np. pompa wody. Co decyduje o jakości płynu chłodniczego? Jak dokonać najlepszego możliwego wyboru? Continue Reading »

Co zrobić gdy uszkodzimy maszynę z wypożyczalni sprzętu budowlanego

Posted Czerwiec 4th, 2018 in Artykuły by redakcja

Znane przysłowie mówi: „dobry zwyczaj – nie pożyczaj”. Gdyby jednak wszyscy go przestrzegali, nie istniałyby wypożyczalnie samochodów, narzędzi czy maszyn budowlanych. Potrzebując cokolwiek nawet na chwilę, trzeba by było taką rzecz kupować. Prowadzenie wypożyczalni oraz wypożyczanie niestety wiąże się z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami, z których najbardziej prawdopodobną jest ryzyko uszkodzenia sprzętu. Szczególnie na uszkodzenia narażone są maszyny budowlane i elektronarzędzia. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki miejsca ich pracy. Continue Reading »

Różne zalecenia względem wymiany olejów silnikowych

Posted Styczeń 17th, 2018 in Artykuły by redakcja

Olej silnikowy, okres jego przydatności i interwał wymiany to jedne z tych tematów, co do których istnieje największa rozbieżność w środowisku motoryzacyjnym. Inne zalecenia wychodzą od producentów aut, inne od producentów olejów, a jeszcze inne są dziełem niezależnych ekspertów. Jeśli dodać do tego opinię samych kierowców wynikającą z ich codziennej praktyki, otrzymamy całą paletę zasad i dobrych rad, które na ogół całkowicie się wykluczają. Jak to możliwe? Continue Reading »