Reflektory w samochodach – rodzaje oraz przepisy

Posted Styczeń 9th, 2019 in Artykuły by redakcja

Producenci prześcigają się w stosowaniu różnego rodzaju rozwiązaniach stosowanych w samochodach osobowych, których celem jest polepszenie komfortu kierowców oraz zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Z pewnością dużym faktorem są w tej kwestii reflektory samochodowe, które na przestrzeni lat zmieniły się bardzo mocno. W dzisiejszym artykule opiszemy, jakie występują rodzaje reflektorów w starszych, jak i nowoczesnych samochodach osobowych. Zapraszamy!

Continue Reading »

Czy Audi A6 to wciąż wyznacznik najnowszych technologii i luksusu?

Posted Grudzień 17th, 2018 in Artykuły by redakcja

Nie da się ukryć, że przy wyborze samochodu kierujemy się również marką. Nawet mimo najrozsądniejszych modeli oferowanych przez producentów uznawanych za mało prestiżowych, znaczna część klientów będzie wolała dopłacić za prestiż, jaki oferuje na przykład Audi. W przypadku modeli z oferty niemieckiego producenta samochód o wysokim poziomie prestiżu to Audi A6. Jest to typowy przykład limuzyny, która powinna wystarczyć niemalże każdemu odbiorcy. Wyżej mamy już tylko A8, a niżej nieco uboższy model A4. Continue Reading »

Hatchback, sedan, czy kombi – jaki typ nadwozia wybrać?

Posted Listopad 21st, 2018 in Artykuły by redakcja

Jedną z ważnych kwestii przy zakupie samochodu jest wybór nadwozia odpowiadającego naszym potrzebom. Również aspekty wizualne mają tutaj istotne znaczenie i często bez głębszego zastanowienia wybieramy samochód, który po prostu nam się podoba. Do wyboru mamy najczęściej hatchbacka, sedana oraz nadwozie typu kombi. Nie można również zapomnieć o minivanach, cabrio, oraz popularne w ostatnich czasach SUV-y. Czym warto kierować się przy wyborze nadwozia? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Continue Reading »

Co warto wiedzieć o płynie chłodniczym?

Posted Lipiec 25th, 2018 in Artykuły by redakcja

Zadanie płynu chłodniczego jest niezwykle ważne, gdyż zapobiega on przegrzewaniu silnika. Jednak zastanawiając się, jaki płyn chłodniczy wybrać, należy uwzględniać nie tylko jego skuteczność, ale również wpływ na poszczególne podzespoły, takie jak np. pompa wody. Co decyduje o jakości płynu chłodniczego? Jak dokonać najlepszego możliwego wyboru? Continue Reading »

Co zrobić gdy uszkodzimy maszynę z wypożyczalni sprzętu budowlanego

Posted Czerwiec 4th, 2018 in Artykuły by redakcja

Znane przysłowie mówi: „dobry zwyczaj – nie pożyczaj”. Gdyby jednak wszyscy go przestrzegali, nie istniałyby wypożyczalnie samochodów, narzędzi czy maszyn budowlanych. Potrzebując cokolwiek nawet na chwilę, trzeba by było taką rzecz kupować. Prowadzenie wypożyczalni oraz wypożyczanie niestety wiąże się z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami, z których najbardziej prawdopodobną jest ryzyko uszkodzenia sprzętu. Szczególnie na uszkodzenia narażone są maszyny budowlane i elektronarzędzia. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki miejsca ich pracy. Continue Reading »

Różne zalecenia względem wymiany olejów silnikowych

Posted Styczeń 17th, 2018 in Artykuły by redakcja

Olej silnikowy, okres jego przydatności i interwał wymiany to jedne z tych tematów, co do których istnieje największa rozbieżność w środowisku motoryzacyjnym. Inne zalecenia wychodzą od producentów aut, inne od producentów olejów, a jeszcze inne są dziełem niezależnych ekspertów. Jeśli dodać do tego opinię samych kierowców wynikającą z ich codziennej praktyki, otrzymamy całą paletę zasad i dobrych rad, które na ogół całkowicie się wykluczają. Jak to możliwe? Continue Reading »

Części zamienne do aut – od jakich producentów?

Posted Lipiec 4th, 2017 in Artykuły by Redakcja

Serwisowanie samochodu w autoryzowanej stacji obsługi to z reguły najkosztowniejsza opcja naprawy samochodu. Duże oszczędności kierowca może poczynić, jeżeli wybierze mechaników nieautoryzowanych, decydując się na zakup części zamiennych do aut. Kwestia zamienników stawia jednak przed kierowcą pewien dylemat. Jakich producentów wybrać, aby mieć gwarancję dobrej jakości i trwałość bliską oryginałowi? Continue Reading »

Wymiana amortyzatorów samochodowych. Kiedy i dlaczego warto ją przeprowadzić?

Posted Maj 18th, 2017 in Artykuły by Redakcja

Amortyzatory to jedne z najmocniej eksploatowanych części samochodowych. W czasie krótkiej przejażdżki wykonują nawet kilka tysięcy cykli, przy czym nakładane na nie obciążenia wzrastają w trudnym terenie lub z kierowcą preferującym bardzo dynamiczny styl jazdy. Kiedy powinniśmy się zdecydować na wymianę amortyzatorów w samochodzie? Czym grożą zaniedbania w tej materii? Continue Reading »

Przepływomierz – jaka jest zasada jego działania?

Posted Kwiecień 3rd, 2017 in Artykuły by Redakcja

Układy wtryskowe wymusiły na producentach samochodów instalację kolejnego komponentu, który pozwoliłby kontrolować ilość paliwa, które wpływa do silnika, a także dopasowywać jego odpowiednia objętość do jego potrzeb, aby uzyskać najbardziej efektywne spalanie. Dawniej całkiem spora i wytrzymała konstrukcja, dziś niewielkich rozmiarów element, który pozwala kontrolować ilość powietrza wsysanego przez silnik. O jakiej części mowa? O najciekawszych zagadnieniach z nią związanymi napiszemy w poniższym artykule. Continue Reading »

Części hamulców samochodowych

Posted Luty 7th, 2017 in Artykuły by Redakcja

Chyba każdy zgodzi się z tym, że hamulce samochodowe są niezwykle ważnym elementem we wszystkich autach. Bez nich jazda nie byłaby możliwa. Istnieją różne ich rodzaje oraz wiele części, które tworzą całość. Popularne są choćby tarcze hamulcowe albo klocki ze względu na to, że często ulegają usterkom. Jednak wymiana tarcz hamulcowych jest  prosta i łatwo można w Internecie znaleźć instrukcję mówiącą, jak zrobić to samemu. Continue Reading »