Czym są filtry oleju?

Posted Kwiecień 20th, 2012 in Artykuły by Redakcja

Filtr oleju to nic innego, a część układu smarowania. Związane jest to oczywiście z funkcją oleju silnikowego, który musi być regularnie filtrowany z zanieczyszczeń organicznych (pozostałości po niespalonym paliwie, produkty utleniania, termiczny rozkład i spalanie samego oleju) czy nieorganicznych (pył w powietrzu i cząstki metali). Continue Reading »

Filtr powietrza

Posted Marzec 19th, 2012 in Artykuły by Redakcja

Filtr powietrza jest podstawowym filtrem, montowanym niemal we wszystkich modelach samochodów. Dzieje się tak dlatego, że jednostka napędowa zużywa nie tylko paliwo, ale także i spore ilości powietrza, dostającego się do niej z atmosfery. Takie powietrze jest – w zależności od warunków – zanieczyszczone, bowiem znajdują się najczęściej w nim drobinki kurzu, kwarcu, piasek, sadza, spaliny etc. Żeby zanieczyszczenia te nie dostawały się do silnika, konstruktorzy stosują filtry powietrza, dzięki czemu tłoki i cylindry pracują w dobrych warunkach. Continue Reading »

Filtry paliwa

Posted Grudzień 7th, 2011 in Artykuły by Redakcja

Główną rolą filtrów paliwa jest oczywiście filtracja zanieczyszczeń znajdujących się w paliwie, zatem warto pamiętać o wymianie tego elementu. Da nam to pewność, że układ wtryskowy w naszym aucie będzie funkcjonował jak należy. Tym bardziej, że koszt filtra paliwa nie należy do najwyższych (zwykle to kilkadziesiąt złotych) a wymiana nie jest skomplikowana. Continue Reading »