Jakie są przyczyny ubywania oleju silnikowego?

Posted Czerwiec 1st, 2015 in Artykuły by januszp

Olej to bez wątpienia główny czynnik pracy silnika. Spełnia wiele ważnych funkcji, a jego ubytek może przynieść fatalne skutki w postaci awarii jednostki napędowej.

Continue Reading »

Najważniejsze oleje samochodowe

Posted Kwiecień 17th, 2015 in Artykuły by januszp

Do właściwego użytkowania samochodu konieczne jest stosowanie odpowiednich płynów, dzięki którym auto będzie odpowiednio się nagrzewało, hamowało, czy chłodziło. Continue Reading »

Co wymienić po zakupie używanego samochodu?

Posted Luty 18th, 2015 in Artykuły by januszp

W Polsce większość kierowców jeśli kupuje samochód, to stawia na te używane, głównie ze względu cen. Jednak zakup kilkuletniego samochodu wiąże się także z koniecznością wymiany po zakupie kilku części. Continue Reading »

Olej silnikowy

Posted Maj 29th, 2012 in Artykuły by Redakcja

Olej silnikowy to niezbędny element każdej jednostki napędowej i należy ją na bieżąco wymieniać. Jakie funkcje pełni? Na co trzeba zwrócić uwagę? Continue Reading »

Czym są filtry oleju?

Posted Kwiecień 20th, 2012 in Artykuły by Redakcja

Filtr oleju to nic innego, a część układu smarowania. Związane jest to oczywiście z funkcją oleju silnikowego, który musi być regularnie filtrowany z zanieczyszczeń organicznych (pozostałości po niespalonym paliwie, produkty utleniania, termiczny rozkład i spalanie samego oleju) czy nieorganicznych (pył w powietrzu i cząstki metali). Continue Reading »