Najważniejsze informacje o układzie hamulcowym

Posted Styczeń 31st, 2014 in Artykuły by lukaszs

Układ hamulcowy to bez wątpienia jeden z najważniejszych o ile nie najważniejszy układ w każdym samochodzie. To dzięki niemu jesteśmy w stanie zatrzymać nasz pojazd w dowolnym momencie. Jednak czy zawsze się to udaje i od czego to zależy? Jak to wszystko wygląda „od kuchni”?  Continue Reading »

Co najczęściej psuje się w używanym samochodzie?

Posted Grudzień 5th, 2013 in Artykuły by joanna

Pompa paliwowa, alternator, rozrusznik, układ chłodzenia- oto czarna lista najczęściej psujących się części w samochodach używanych. Continue Reading »

Jak sprawdzić stan tarcz i klocków hamulcowych?

Posted Lipiec 15th, 2013 in Artykuły by Redakcja

To, że hamulce są bardzo ważnymi częściami dla samochodu wie chyba każdy. To od nich zależy bezpieczeństwo nasze i naszych pasażerów. Z punktu widzenia użytkownika niezmiernie ważne jest więc, aby na wypadek jakiekolwiek usterki reagować szybko i zdecydowanie. Continue Reading »

Klocki hamulcowe

Posted Kwiecień 3rd, 2012 in Artykuły by Redakcja

Klocki hamulcowe to bardzo ważny element układu hamulcowego, więc istotne jest żeby były one dobrej jakości i dopasowane do naszego modelu samochodu. W układzie hamulcowym każdy osobny element współpracuje ze sobą. Continue Reading »

Płyn hamulcowy

Posted Listopad 9th, 2011 in Artykuły by Redakcja

Płyn hamulcowy to często aspekt dosyć zapominany przez kierowców, w przeciwieństwie do klocków i tarcz hamulcowych, o których wymianie pamięta praktycznie każdy. Tymczasem należy podkreślić, że płyn hamulcowy z czasem ulega zużyciu, i jest to informacja ważna, bowiem jazda ze zużytym płynem może przynieść opłakane skutki. Continue Reading »