14 July, 2024, 07:20

Części zamienne do aut – od jakich producentów?

Serwisowanie samochodu w autoryzowanej stacji obsługi to z reguły najkosztowniejsza opcja naprawy samochodu. Duże oszczędności kierowca może poczynić, jeżeli wybierze mechaników nieautoryzowanych, decydując się na zakup części zamiennych do aut. Kwestia zamienników stawia jednak przed kierowcą pewien dylemat. Jakich producentów wybrać, aby mieć gwarancję dobrej jakości i trwałość bliską oryginałowi?

Niemiecka precyzja od Bosch

Niemiecki koncern motoryzacyjny Bosch to światowy lider branży produkcji części samochodowych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Marka kojarzona jest głównie z wysokiej jakości żarówkami i wycieraczkami samochodowymi, ale pod szyldem niemieckiego przedsiębiorstwa produkowane są różne części zamienne, dedykowanych głównie samochodom europejskim. Wypada również nadmienić, że Bosch produkuje także części zamienne do samochodów produkcji amerykańskiej i japońskiej.

Najlepsze sprzęgła na rynku od LuK

LuK to także przedstawiciel niemieckiej branży motoryzacyjnej. Firma wyspecjalizowała się w głównie w produkcji najwyższej jakości sprzęgieł oraz podzespołów skrzyni biegów. LuK od lat zajmuje czołowe miejsce pośród producentów sprzęgieł, czego potwierdzeniem jest fakt, że części LuK przeznacza się na pierwszy montaż do samochodów światowych marek, takich jak Porsche, Mercedes czy słynne BMW.

Solidne i wytrzymałe zawieszenie od Lemforder

Lemforder słynie z produkcji niezwykle wytrzymałych i funkcjonalnych części układu zawieszenia. Firma specjalizuje się przede wszystkim w częściach zawieszenia do samochodów produkcji niemieckiej, ale nie tylko. W asortymencie znajdziemy również podzespoły dedykowane samochodom marek francuskich czy nawet azjatyckich. Lemforder oferuje niemal wszystkie najważniejsze części zawieszenia.

Japońska technologia amortyzatorów od Kayaba

Kayaba to jeden z największych producentów amortyzatorów samochodowych na świecie. Amortyzatory Kayaba zostały docenione przede wszystkim przez japońskie koncerny motoryzacyjne, które stosują części samochodowe tego producenta na pierwszy montaż. Firma słynie z legendarnej już jakości wykonania oraz niespotykanej trwałości podzespołów.

Filtry samochodowe z Polski

Na koniec polski akcent – filtry samochodowe Filtron z Wielkopolski. Filtry tego producenta to podzespoły często polecane przez mechaników oraz kierowców na forach motoryzacyjnych. Polski produkt okazał się na tyle dobry, ze filtry marki Filtron trafiły na pierwszy montaż do samochodów takich marek jak .in. Volkswagen, Mercedes, Suzuki czy też Aston Martin.

Leave a Reply