27 February, 2024, 12:32

Czy korzystać z usług ASO?

Korzystanie z usług ASO jest oczywistą praktyką gdy nasze auta są na gwarancji. Co w przypadku kiedy się ona skończy? Naprawy w ASO są droższe, a jakość usług może nie być zadowalająca, ponieważ mechanicy są tam często przyzwyczajeni do prostych zabiegów jak wymiana części eksploatacyjnych.

55111__e74a22b99e

Obrazek pochodzi ze strony biznes2biznes.com

Drugie życie części eksploatacyjnych

Krąży powszechna opinia, że warto kupić nowe auto ponieważ do tych używanych może niedługo zabraknąć części. Nie jest to prawdą, co najmniej z kilku powodów.

Właściciele samochodów na gwarancji nie zawsze korzystają z usług ASO ze względu na przekonanie o ich profesjonalizmie. Są do tego zmuszeni, tak samo jak do wymiany u nich części eksploatacyjnych. W przeciwnym wypadku tracą gwarancję na auto. Ciekawe jest to, że podczas pierwszego przeglądu może okazać się konieczna wymiana klocków i tarcz hamulcowych. Płacimy za ich wymianę, a te będąc w całkiem dobrym stanie, mogą trafić do innego auta, co nie rzadko ma miejsce. Tłumaczą się tym, że część nie jest zużyta, ale ich zadaniem jest zapewnienie sprawności samochodu do kolejnego przeglądu, a obecna część nie gwarantowała tego.

Nie jest problemem wymiana części objętych gwarancją, gorzej jeśli sami musimy za nie zapłacić i to więcej niż są warte. Mało kierowców potrafi jednak prawidłowo ocenić stan zużycia części eksploatacyjnych, dlatego nie zauważa problemu.

Ukryte naprawy

Istnieje przekonanie, że zdarza się potrzeba wymiany części bez wiedzy posiadacza pojazdu. Są to naprawy do których producentowi nie na rękę jest przyznanie się do nich. W takim wypadku informacja zostaje wprowadzona do komputera lub auto zostaje oznaczone w inny sposób. Jest to oczywiście działanie przemawiające na korzyść ASO.

Trudne naprawy

W przypadku trudnych napraw lepiej skorzystać z usług warsztatów mechanicznych. W ASO za same części zapłacimy po prostu więcej. W przypadku warsztatów mamy możliwość ich zakupienia w każdym sklepie. Dodatkowo możemy skorzystać z części nieoryginalnych, jeszcze bardziej obniżając koszty. Jakość wykonania usługi w warsztacie niezrzeszonym może być porównywalna, a nawet lepsza od ASO.

Artykuł powstał w oparciu o materiały umieszczone na stronie http://www.iparts.pl/warsztaty/.

Leave a Reply