14 July, 2024, 07:55

Jak prawidłowo serwisować alkomat przeznaczony do użytku domowego?

Decyzja o kupnie alkomatu to dopiero początek. Planując zakup takiego urządzenia musimy pamiętać o wielu rzeczach i brać pod uwagę dużo różnych aspektów z tym związanych. Akcesoria tego typu powinny być w odpowiedni sposób serwisowane oraz okresowo kalibrowane. Zatem jak powinna wyglądać odpowiednia procedura kalibracji oraz przeglądu takiego urządzenia? Sprawdź nasze porady!

sklep-alkomat

Gdzie udać się na kalibrację naszego alkomatu?

Na możliwość serwisowania naszego urządzenia, uwagę należy zwrócić już podczas zakupu. Często w cenie zakupu możemy otrzymać pakiet okresowych serwisów oraz darmowych kalibracji. Warto wtedy skorzystać z takiej możliwości, ponieważ każdy alkomat powinien być poddawany okresowej kalibracji, która zagwarantuje precyzję oraz pewność pomiarów przez kolejny cykl. Warto również dodać, że każdy producent zachowuje własne procedury, które należy w odpowiedni sposób przeprowadzić podczas procesu serwisowania oraz strojenia urządzenia. Właśnie dlatego powinniśmy korzystać z usług autoryzowanych serwisów danej marki lub udać się do salonu, w którym uzyskamy informacje na temat możliwości kalibracji naszego alkomatu przez wysłanie go do punktu, w którym taki proces może zostać przeprowadzony.

Dlaczego kalibracja ważna jest dla prawidłowego działania alkomatu?

Kluczem do poprawnych pomiarów jest odpowiednie serwisowanie naszego urządzenia. W tej kwestii należy całkowicie polegać na instrukcji producenta, która informuje nas co jaki okres lub co ile wykonanych badań musimy oddać nasz alkomat do kalibracji. W innym wypadku może dojść od zafałszowania wyniku przeprowadzanego badania, a w ekstremalnych przypadkach nawet do uszkodzenia alkomatu, którego naprawa może okazać się bardzo kosztowna.

Jak często należy kalibrować alkomat?

Odpowiedzi na to pytanie zawsze należy szukać w instrukcji obsługi. Każdy sprzedawany na rynku alkomat powinien posiadać taką informację, która w prosty i czytelny sposób poinformuje właściciela o częstotliwości wykonywania badań. Najczęściej zdarza się, że im tańszy alkomat kupimy, tym częściej musimy oddać go do kalibracji, a sam proces jest dużo bardziej mozolny. Urządzenia z nieco wyższej, bardzo popularnej w Polsce półki można kalibrować co około 200-300 badań. Alkomaty z najwyższej półki należy poddać kalibracji nawet co kilka tysięcy wykonanych badań. Każdy z omówionych alkomatów można zobaczyć oraz kupić na stronie Sklep-alkomat.pl.

Podsumowując tę kwestię, niezależnie od tego na jaki alkomat się zdecydujemy to zawsze pamiętajmy, by poddawać go regularnej kalibracji i oddawać do serwisu w każdym wypadku, kiedy mamy wątpliwości co do poprawności wskazań. Pozwoli nam ona na zachowanie pełnej sprawności naszego urządzenia, a także pewność i stabilność pomiarów.

Share

Leave a Reply