14 July, 2024, 07:30

Pompa wody Graf

Pompa wody to istotny element układu chłodzenia każdego samochodu. Jego potencjalna usterka oznacza poważne problemy – przegrzanie silnika i inne awarie, które mogą zakończyć się remontem jednostki napędowej.

W dzisiejszych czasach, kiedy pompy wody pracują pod ogromnymi obciążeniami, niezwykle istotna jest ich niezawodność, trwałość i wysoka wydajność. Z tego też powodu uznanie zdobyły produkty produkowane przez firmę Graf.

Produkty oznaczone logiem Graf są produkowane od lat 60-tych XX wieku. Firma ta działała na rynku już w latach 20-tych, założona w Turynie, szybko stała się synonimem wysokiej jakości części samochodowych. W latach 60-tych firmę wykupiła grupa biznesmenów z Brescii, a siedzibę przeniesiono do Rovato. Wydaje się, że była to trafna decyzja – Brescia słynie z fabryk i zakładów, produkujących stal etc. Szefostwo firmy zadecydowała o zintensyfikowaniu produkcji przede wszystkim dwóch linii produktowych – pomp wodnych i tarcz hamulcowych na rynek aftermarket. W 2001 roku firmę Graf przejął koncern Metelli.

Jaka jest główna przyczyna sukcesu pomp wodnych Graf? Przede wszystkim system kontroli, który obejmuje wszystkie fazy produkcji – od odlewu po montaż. Niezwykle istotna jest także zaawansowana technologia, która pozwala na znakomitą precyzję i powtarzalność poprzez wykorzystanie maszyn, robotów etc. Firma dokładnie i rozsądnie wybiera grono swoich poddostawców, tak aby podzespoły przez nich dostarczane były najwyższej jakości. Dodatkowo, każda pompa wody musi przejść test szczelności. Sumując te wszystkie czynniki, otrzymujemy produkt kompletny i w 100% gotowy do montażu.

Doświadczenie w produkcji pomp wodnych Graf pomogło firmie zdominować rynek niezależnych części samochodowych. Obecnie, pompy wodne Graf wysyłane są do wielu krajów Europy, takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Polska, Hiszpania, Portugalia, Holandia, a także Stany Zjednoczone. Nic więc dziwnego, że wymagania na tego typu rynkach są bardzo wysokie, co tyczy się także obsługi posprzedażowej (serwis etc.).

Dla właściciela marki Graf, firmy Metelii, niezwykla ważne jest stworzenie odpowiednich struktur, mogących zapewnić kompleksową obsługę klienta. Dotyczy to dostępności poszczególnych referencji, terminowe dostawy, wsparcie techniczne. W ten sposób produkty Graf mają być idealne dla zwykłego użytkownika, ale także dla partnerów handlowych i właścicieli warszatów.

Leave a Reply