27 February, 2024, 14:10

Co najczęściej psuje się w używanym samochodzie?

Pompa paliwowa, alternator, rozrusznik, układ chłodzenia- oto czarna lista najczęściej psujących się części w samochodach używanych. Poniżej lista awarii tych podzespołów:

Najczęściej psującym się elementem jest pompa paliwowa. Bardzo często pompa zostaje uszkodzona, kiedy w baku jest mało benzyny. Musi ona wówczas pracować więcej i mocniej. Często prowadzi to do jej przegrzania i awarii. Warto dbać o to, by w baku było minimalnie około 1/8 jego pojemności. Poza przegrzaniem pompy paliwa, przy zbyt małym poziomie benzyny, do przewodu paliwowego mogą dostać się drobinki, zbierające się przy dnie, które często prowadzą do zatkania przewodów i zgaśnięcia silnika.

e-makler.com-.pl--249863Kolejne miejsce na liście awarii zajmuje alternator. Zdarza się, że kiedy próbujemy uruchomić silnik, rozrusznik kręci się bardzo powoli a światła auta przygasają. Powszechnym błędem jest wówczas kupno nowego akumulatora, a tymczasem winien bywa ładujący go alternator. Jeszcze inną przyczyną braku ładowania jest korozja na złączach (klemach). Często wystarczy ją usunąć i problem znika.

Na liście uszkodzeń jest  też rozrusznik. Najczęściej nie jest to urządzenie bardzo drogie. Jak to bywa z urządzeniami mechanicznymi, lubią się one psuć. Dlatego nie ma na co czekać i wymienić go przy pierwszych oznakach uszkodzenia.

Ostatnie miejsce na liście najczęstszych usterek zajmują elementy gumowe silnika. Wśród nich pasek klinowy i wszelkiego rodzaju gumowe przewody. Mimo, że wykonane są one z gumy bardzo odpornej na wysokie temperatury, to z czasem i one parcieją. Co jakiś czas warto się im przyjrzeć.

Oczywiście mogą pojawić się też awarie innych podzespołów. tak to już jest z samochodami używanymi…- podsumowując chcę pocieszyć wszystkich właścicieli czterech kółek: nowe auta też się starzeją.

 

Leave a Reply