Czas na wymianę amortyzatora

Posted Marzec 25th, 2014 in Artykuły by joanna

Wszystkie części, nawet te od najlepszych producentów kiedyś się zużywają. Nie omija to również amortyzatora, który jest głównym elementem układu zawieszenia. Continue Reading »

Co najczęściej psuje się w używanym samochodzie?

Posted Grudzień 5th, 2013 in Artykuły by joanna

Pompa paliwowa, alternator, rozrusznik, układ chłodzenia- oto czarna lista najczęściej psujących się części w samochodach używanych. Continue Reading »

Nie ignoruj braków płynu w chłodnicy- jest ważniejszy niż myślisz

Posted Grudzień 5th, 2013 in Artykuły by joanna

Układ chłodzenia silnika ma za zadanie ochładzanie silnika, przy czym ciepło z silnika oddawane jest do otaczającego powietrza. Ciepło powstające podczas pracy silnika może być też jednocześnie wykorzystywane do ogrzewania wnętrza pojazdu. Continue Reading »

Haki holownicze

Posted Luty 20th, 2013 in Artykuły by Redakcja

Jeśli decydujemy się na kupno przyczepy z różnych powodów, oprócz oczywiście samej przyczepy czeka nas jeszcze jeden wydatek – mianowicie hak holowniczy. Jest to nieodłączny element każdej konstrukcji tego typu. Na rynku znajduje się wiele typów i modeli haków holowniczych, warto więc przyjrzeć się im w celu wybrania najkorzystniejszego rozwiązania. Continue Reading »

Przewody zapłonowe

Posted Styczeń 16th, 2013 in Artykuły by Redakcja

Podstawową funkcją układu zapłonowego jest przenoszenie wysokich napięć z cewki zapłonowej do świecy zapłonowej. Bardzo ważną rolę pełnią przewody zapłonowe, zwane również kablami wysokiego napięcia, które stymulują efektywność całego układu. Continue Reading »

Kolektory i sprężarki

Posted Listopad 19th, 2012 in Artykuły by Redakcja

Dzisiaj przedstawimy Wam tematykę ciekawą, choć rzadko poruszaną. Otóż, współczesne wymagania kierowcy względem samochodu systematycznie rosną. Auto powinno jeździć dynamicznie a jednocześnie wymagać mniejszej aktywności od kierowcy względem np. zmiany biegów. Niesie to ze sobą duże wyzwanie dla konstruktorów i inżynierów. Continue Reading »

Akumulator samochodowy

Posted Wrzesień 25th, 2012 in Artykuły by Redakcja

Każdy samochód wymaga sprawnego akumulatora – taki stan rzeczy utrzymuje się niemal od początków motoryzacji. Najpopularniejszym rodzajem akumulatorów są akumulatory kwasowo – ołowiowe, które są na rynku od bardzo długiego czasu. Akumulator wymaga regularnej kontroli i odpowiedniej eksploatacji. Co to znaczy? Zapraszamy do lektury naszego artykułu. Continue Reading »

Świece zapłonowe

Posted Czerwiec 12th, 2012 in Artykuły by Redakcja

W każdym silniku benzynowym układ zapłonowy pełni bardzo ważną funkcję. Na układ zapłonowy składają się obwody niskiego i wysokiego napięcia. Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu o świecach zapłonowych. Continue Reading »

Olej silnikowy

Posted Maj 29th, 2012 in Artykuły by Redakcja

Olej silnikowy to niezbędny element każdej jednostki napędowej i należy ją na bieżąco wymieniać. Jakie funkcje pełni? Na co trzeba zwrócić uwagę? Continue Reading »

Paski klinowe

Posted Maj 10th, 2012 in Artykuły by Redakcja

Czym są paski klinowe? Jest to bardzo ważna część silnika, dzięki której możliwe jest napędzanie pompy wody czy alternatora. Jazda bez sprawnego paska linowego jest praktycznie niemożliwa, dlatego też warto przyjrzeć się tej części bliżej. Continue Reading »