14 July, 2024, 08:16

Czy Audi A6 to wciąż wyznacznik najnowszych technologii i luksusu?

Nie da się ukryć, że przy wyborze samochodu kierujemy się również marką. Nawet mimo najrozsądniejszych modeli oferowanych przez producentów uznawanych za mało prestiżowych, znaczna część klientów będzie wolała dopłacić za prestiż, jaki oferuje na przykład Audi. W przypadku modeli z oferty niemieckiego producenta samochód o wysokim poziomie prestiżu to Audi A6. Jest to typowy przykład limuzyny, która powinna wystarczyć niemalże każdemu odbiorcy. Wyżej mamy już tylko A8, a niżej nieco uboższy model A4.

Historia modelu

Ten model klasy premium zadebiutował na rynku w 1994 roku, a obecnie oglądamy już jego piątą generację, która pokazała się w 2018 roku. W pewnym sensie historia Audi A6 sięga jeszcze dalej, ponieważ model z 1994 był tak naprawdę zmodernizowaną wersją Audi 100. Już od początku produkcji był to model uznawany za luksusowy. Gama silników benzynowych obejmowała jednostki o mocy od 101 do 193 KM, a diesli od 90 do 140 KM. Pozwalało to na osiąganie dosyć wysokich prędkości, więc auto świetnie radziło sobie w dłuższych trasa i jeździe autostradowej. Jako auto wysokiej jakości, pierwszy model nadal możemy oglądać na naszych drogach a części do Audi A6 pierwszej generacji są wciąż łatwo dostępne. Kolejna wersja modelu pojawiła się w 1997 roku i była produkowana aż do 2004. To właśnie druga generacja obejmowała wersję kombi (Avant), sportową (S6) czy z napędem na cztery koła. Trzecia generacja Audi A6 została zaprezentowana w 2004 roku, a po raz ostatni zjechała z taśm w 2011. Czwarta z kolei wersja była produkowana od 2011 do 2018 roku.

części do Audi A6

Najnowsza generacja

W tym przypadki części do Audi A6 najnowszej generacji w bardzo małym stopniu bazują na poprzedniku. Nie da się ukryć, że jest to nowy model dostosowany do obecnych czasów. Pojazd wyróżnia się zastosowaniem cyfrowego kokpitu, który składa się z trzech dużych ekranów. Istotną różnicą względem poprzednika jest zwiększenie rozstawu osi w najnowszym modelu. Jako pojazd tej klasy Audi A6 zostało wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Przede wszystkim zadbano o bezpieczeństwo. Dlatego też pojazd posiada wielu elektronicznych asystentów wspierających kierowcę. Możemy zaliczyć do nich asystenta pasa ruchu, aktywny tempomat czy funkcje automatycznego parkowania. Pojazd posiada również część funkcji umożliwiających w pewnym stopni autonomiczną jazdę. Patentem firmy Audi są laserowe reflektory, które fantastycznie radzą sobie z oświetlaniem drogi. Nie sposób wymienić wszystkich funkcji najnowszego Audi A6, jednak jest to auto bardzo nowoczesne i luksusowe.

Leave a Reply