Co najczęściej psuje się w używanym samochodzie?

Posted Grudzień 5th, 2013 in Artykuły by joanna

Pompa paliwowa, alternator, rozrusznik, układ chłodzenia- oto czarna lista najczęściej psujących się części w samochodach używanych. Continue Reading »

Nie ignoruj braków płynu w chłodnicy- jest ważniejszy niż myślisz

Posted Grudzień 5th, 2013 in Artykuły by joanna

Układ chłodzenia silnika ma za zadanie ochładzanie silnika, przy czym ciepło z silnika oddawane jest do otaczającego powietrza. Ciepło powstające podczas pracy silnika może być też jednocześnie wykorzystywane do ogrzewania wnętrza pojazdu. Continue Reading »

Używana chłodnica – warto ją kupić?

Posted Listopad 29th, 2013 in Artykuły by Redakcja

Na aukcjach internetowych często spotka się z części używane do samochodu. Podobnie na giełdach samochodowych- tam używanych części jest aż w nadmiarze. Niektórzy użytkownicy aut decydują się za zakup części używanych, z czego wynikają późniejsze problemy. Przykładem oferty na części używane może być chłodnica cieczy. Bywalcy giełd zapewne wielokrotnie mieli okazję obserwować duże ilości używanych chłodnic, bez opakowań. Czy to na pewno dobre rozwiązanie dla naszego silnika? Continue Reading »

Płyn chłodniczy

Posted Marzec 13th, 2013 in Artykuły by Redakcja

Istnieje popularne powiedzenie, mówiące o tym, że jedną rzeczą jest samochód kupić, a drugą – utrzymać. Eksploatacja każdego auta wiąże się z mniejszymi bądź większymi wydatkami, a wielu kierowców chce je ograniczyć – często na siłę. Efektem tego jest zmniejszenie czynności serwisowych, którym poddawany jest ich samochód. Często ofiarą oszczędności pada płyn chłodniczy. Continue Reading »

Chłodnica cieczy

Posted Luty 22nd, 2012 in Artykuły by Redakcja

Chłodnica samochodowa, zwana również chłodnicą wody bądź cieczy, jest wykorzystywana w samochodach jako wymiennik ciepła, służący do chłodzenia silnika. To bardzo ważny element, warto więc wiedzieć o nim więcej. Continue Reading »